خانه / اخبار پزشکی / پایان ۱۱ سال بلاتکلیفی در زندان

پایان ۱۱ سال بلاتکلیفی در زندانسلامت نیوز: کارگر افغان که به اتهام قتل همکارش سر ساختمان نیمه کاره به قصاص محکوم شده بود پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی در زندان به زودی آزاد می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ، رسیدگی به این پرونده از سوم خرداد سال ۸۶ به دنبال کشف جنازه مرد افغان از داخل گونی قرمز رنگ در برغان کرج شروع شد.در نخستین تحقیقات جنایی هویت مقتول به نام گل محمد شناسایی و مشخص شد که وی کارگر ساختمانی بوده است.
صاحبکار وی به کارآگاهان گفت: گل محمد با غلام هم ولایتی و دوست بودند شاید او بداند چه کسی قاتل است. وقتی کارآگاهان به دنبال بازجویی از غلام به خانه او رفتند با لباس های خونی او که داخل یک ساک بود روبه رو شدند.
غلام در بازجویی ها پرده از راز جنایتی که مرتکب شده بود برداشت وگفت: من و گل محمد درحال سیمان کاری بودیم وقتی از او خواستم که سیمان بیاورد تا داخل گونی بریزم او سرپیچی کرد وبه خاطر این مسأله باهم درگیر شدیم و با لوله فلزی که از داربست ها جا مانده بود ضربه ای به سرش زدم اما نمی دانستم با این ضربه کشته می شود.
با اعتراف های مرد افغان او پس از محاکمه دردادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد و این حکم از سوی قضات شعبه ششم دیوانعالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.از صدور حکم قطعی قصاص ۹سال گذشت اما خانواده مقتول برای اجرای حکم حضور نیافتند بنابراین متهم به خاطر بلاتکلیفی تقاضای اعمال ماده ۴۲۹کرد و همین باعث شد صبح دیروز از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی اصغر عبداللهی انتقال یابد تا به وضعیت او رسیدگی شود. قضات پس از شنیدن اظهارات متهم او را به ۱۰ سال حبس محکوم کردند. از آنجا که وی ۱۱ سال در زندان به سر می برد بزودی با قرار وثیقه آزاد خواهد شد.

لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

عوارض ناخوشایند مصرف بیش از حد آب لیمو

سلامت نیوز: در شرایطی که آبلیمو حاوی طیف گسترده ای از فواید سلامت است، مصرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *